Täna oli töö juures totaalselt killer päev. Kuna hetkel kokka ka pole, siis püüa sa joosta laudade vahet, üksi kõiki teenindada ja siis veel köögis üksi söögitegemisega toimetada. Üksi üksi üksiiiii! Fakju. Üks hetk lihtsalt seisin keset kööki ja ütlesin ülemusele, et: "Fakk mina ei ole kokk ju.." Äärepealt oleks kõik asjad sinnapaika jätnud ja kõigile keskmist näppu näidanud. Aga usin ülemus ajas mu köögist minema ja ajas köögis seni ise asju, kuni mina kõikide klientide näod jälle naerule sain.. Kella neljaks oli "klienditornaado" möödas ja kuuest sain vahetuse lõpetatud.
Life is a novel we write every day.
"mun pieni rakas perhonen.."
laupäev, 4. august 2007
Kirjutas Kats. Kell 19:24 0 ütles midagi.
tühi päev.
reede, 3. august 2007
Uni on. Proovisin küll pooletunnist uinakut teha, aga Une-Mati jättis uneliiva maha. See on see eilne pealetöödsõpradegakokkusaamine. No mis seal ikka. Istusime paar tundi Popularis. Vahepeal oli selline tunne, et kõik klaasid olid meie laua peal. Teistele jagati juba plastiktopsides juua. Igast asju jõime. Mingi uus jook oli ka. Pole tuntud. Aga see tundmatu jook oli hea. Peavalu ma sellest ei saanud.
Kirjutas Kats. Kell 18:25 1 ütles midagi.
õhtuses vahetuses.
neljapäev, 2. august 2007
Ma juba kujutan ette, kuidas kõnnin mööda vanalinna konarlikke munakiviteid ja jälgin turiste. Muudkui kõnnin ja kõnnin ja libistan ennast vasakule ja paremale. Lõpuks tundub mulle, et ainult minu trajektoor on sinkavonka ja siiasinna - kõikide teiste trajektoor läheb perfektselt sirgelt edasi. Ma ei saa ju lubada seda, et vahin üks hetk mingi turistiga tõtt, et kumb nüüd esimese sammu mööda laskmiseks teeb.. Ja ma kõnnin ja kõnnin. Ja kuhu ma lõpuks omadega jõuan? Töö juurde jõuan. Mulle meeldib kui midagi on teha. Kasvõi lapiga baariletti nühkida või iiveldama ajavaid Bloody Mary'sid teha. Kasvõi. Mulle on töökoht nagu salapaik, kuhu peidan end ja avan oma kesta. Kodus ma seda ei tee. Ei saa. Ebameeldiv on. Kujutate ette? Tunnen end töö juures palju paremini kui kodus. Varsti valmib uus kodu ja seal tunnen end vist veel paremini kui töö juures.. Hea.
Tahaks juba teel olla. Varsti.. kannata veel..
Kuue tunni pärast olen ma leti taga ja teen Mojito'sid, cappuchinot, Mai Tai'd, Café Latte't ja mida kõike veel..
Kirjutas Kats. Kell 11:53 0 ütles midagi.
taevas!, kuna sa appi ei tulnud, siis vähemalt kuku alla.
kolmapäev, 1. august 2007
"Ma annan sulle suhkurt ja limonaadi, kui sa supi ära sööd!" Nii ostis vanaema täna täditütre ära. Ise sõin ka just ja hea, et mul toit üldse suhu jäi.
Ja kõige hullem on see, et kui vanavanem või lapsevanem lapse kasvatamisega toime ei tule, saadetakse ta lihtsalt orbiidilt minema: "Mine Kats'i juurde arvutisse!" Eriti haigelt tuleb see siis välja, kui laps vastab üllatunult: "Aga ma ju ei taha!"
Lihtsalt jube on vaadata, kuidas lapse hing ära rikutakse. See kõik ju süübib temasse ja kümne aasta pärast ta ainult näitab vanematele keskmist näppu ja trambib vanavanemate haua peal.
Kui ma ikka lapse teen, siis teen ja kasvatan ta enda ja mehe rõõmuks, aga mitte nuhtluseks. Ja kui nutmist ja halamist kuulda ei jaksa, ei viska ma last korviga vanavanemate ukse taha, vaid elan raskused üle.. Ja magus on ikkagi preemia või magustoit, mida tuleb mõõdukalt anda, mitte sellega last ära osta või pushida. Lapsega tuleb tegeleda, teda õpetada, temaga mängida, temaga koos naerda ja nutta ning rääkida.
Tädi oleks võinud enne koera võtta kui lapsetegemiseks läks.
Kirjutas Kats. Kell 15:13 0 ütles midagi.
mis elu see selline on? - printsessielu!
teisipäev, 31. juuli 2007
Täditütar on taaskord meie maid vallutamas. Teadmiseks: ta saab veebruaris 6a, on omavanustest pikem, vaatab multikaid kasvõi 5 korda järjest, sööb ainult magusat, vahest kokutab, vanaemaga linna minnes on tal jälle mingi haldjabarbie või roosa poni näppus, ta jonnib palju, käskiv kõneviis on põhiline, ta lemmikvärv on roosa, ta on lasteaias kokku käinud vist ainult 3 päeva (kusjuures ainult lõunani) jne. Tundub, et laps, nagu iga teinegi eks.. aga ei!
Kirjutas Kats. Kell 15:19 1 ütles midagi.
lovestoned.
Ma ei suutnud eile vastu panna ja ostsin oma viimase raha eest kõige uuema Justin Timberlake'i kauamängiva. No ja mis siis?! Mulle meeldib! Ja väga!
Ühe lille ja uue kaktuse istutasin ka ümber. Lihtsalt nii jube vaadata, kuidas nad pressitakse poodides 5cm läbimõõduga potsikutesse. Lillesurm ma ütlen.
Miks inimesed omale asju ette kujutavad? Juba esimesel kohtumisel.. Kõik mis suust välja tuleb, pole flirt ja kõik kehakeel pole ka flirt. /-/ "Nii hästi ei saa ka endast arvata!" ütles J eilse tohuvapohu peale.
Ja kes kraanid lahti jättis? :/
Kirjutas Kats. Kell 09:51 0 ütles midagi.
kaksteist meest aastas.
esmaspäev, 30. juuli 2007
Mul jälle uus raamat öökapi peal. Martina Paura Kaksteist meest aastas. Varem luges selle vanaema läbi ja soovitas seda, nüüd eile võtsin kätte ja alustasin.. Raamat räägib sakslannast horoskoobikirjutajast, kes sõlmib vana-aasta õhtul parima sõbrannaga kihlveo, et magab aasta jooksul kaheteistkümne mehega erinevatest tähemärkidest ning paneb tunded/kogemused jm jutu kirja. Ta ülemus on sellega igati päri, sest kes viitsikski tavalisi horoskoope lugeda.. Samas teeb peategelane seda kõike ka oma ekskallimale kättemaksmiseks, kuna too öelnud talle, et ta pole võimeline üheöösuhteks jne.. Raamat ise on paeluvalt kirjutatud ja usun, et sellest saab nii mõnegi näpunäite. Kaljukitse peatüki juba lugesin läbi ja pean tõdema, et.. täpselt nii ongi.
(Raamatuväline jutt) Rääkisin köögis võileibu tehes vanaemaga juttu ja millegipärast hakkasin noaga mängima. Üldse ei pannud tähele, et terav või midagi.. Sahh ja oligi nimetissõrmes haav olemas. Lihtsalt tõmbasin sõrmega julmalt üle tera. Mõnus sikksakiline oli. Kus mu mõtted küll olid?!
Pean töö juurest läbi minema. Kokk sõidab paariks nädalaks minema ja siis antakse meile kergemad kokaülesanded üle. Mis mõttes nagu?! No kurat küll. Äkki me siis juba teeks korstnapühkija töö ka ära!? Jõle vahva eks.
Kirjutas Kats. Kell 11:06 3 ütles midagi.
mis ma nüüd siis teen.
pühapäev, 29. juuli 2007
Ohh.. Ei teagi kohe, mida tunda. Eile käisin J'ga Pärnus. Ultima Thule oli ka. Nii mõnus oli. Samas kurb, sest see õhtu ja öö jäi meil viimaseks.. praeguseks.. sest J sõidab täna kuuks ajaks komandeeringusse. Nii imelik on olla. Ainult pool mind.
Aga me kogume J'ga kaelkirjakuid. Jah, mõni kogub elevante. Klaasist, puidust, pehmeid, savist, mida iganes.. Miks me võiks siis kaelkirjakuid koguda? :)
Mul on õhupall.
Kirjutas Kats. Kell 12:01 0 ütles midagi.
ainult mina ja hääled.
neljapäev, 26. juuli 2007
Ma arvasin, et saan hakkama. Peaaegu saingi. Eile vist umbes südaöö paiku saatsin sünnipäevakülalised ära.. Panin muusika kõvemini mängima ning hakkasin koristama. Lihtsalt ei suutnud peolauda hommikuni puutumatta jätta. Olin üksi. Kõik sai koristatud, viisin prügi välja ja panin maja valvesse, ise läksin üles oma tuppa. Hambapesu ja muud õhtused rituaalid ning vaatasin natuke telekat, kuna koheselt und ei tulnud. Teadmiseks ka mitte kohalolnutele, et algselt pidi J minuga olema, nagu ta oli seda eelnevad päevad, kuid eile õhtul peo ajal oli tal ilge tahtmine linna minna.. seega ma olin suures majas ihuüksi, mis minu jaoks on.. paha noh. Kell kaks panin teleka kinni ja otsustasin magama jääda, teades, et raudselt ma seda ei suuda.. üksi õhtuti kodus olles tekib mul väike paranoia, et keegi kuskil raudselt on ja tahab majja sisse tulla, mis sest et uksed lukus ja valve peal, kuid ikkagi.. (see kõik kunagisest sissemurdmisest, kui kõik majarahvas k.a mina, magas) Iga väike kõrbin ja nö majahääl tundus mulle kellegi sammuna või mingi suurem nö majahääl tundus mulle nagu pakettakna lahtimuukimisena.. Süda puperdas sees ja olin kahevahel - kas helistada J'le või mitte. Enne just olin talle öelnud, et kui linna läheb, siis raudselt joob end seal täis ja seega siia teda enam ei taha selleks ööks. Telefon peos ja süda veel rohkem puperdamas murdusin ja helistasin J'le. Murdusin isegi nii, et hakkasin suures hirmus nutma. J lubas takso tellida ja minu juurde tulla, kuid ütles, et see võtab aega. Ootasin ja ootasin, ikka mitte midagi. Helistasin - tema ikka linnas.. Nüüd oli juba kartus ja viha segamini. Tegin teleka lahti ja panin tule põlema ja vaatasin mingit öösaadet ja kordusi. See rahustas maha, sest siis ei kuula tähelepanelikult hääli ja ei mõtle üle. Lõpuks väsisin nii ära, et jäin teleka ette tukkuma, ärkasin ja otsustasin teleka ja tuled kinni panna. Ja uinusin jälle. Magama sain suht hommikul, kuid ärkasin natuke enne 11 ja siis helistas J ka. Tormas kohe minu juurde ja loomulikult ta mu öisest palvest ja kartusest midagi eriti ei mäletanud. Aga kahetses. Vist.
Mul on homme sünnipäev. Jee.
Kirjutas Kats. Kell 20:56 0 ütles midagi.
mis värk on?
teisipäev, 24. juuli 2007
Jah, mis siis ikkagi on.. eile helistas isa täitsa "lambist", kutsus külla isegi.. täna hommikul ärkasin tusaselt ema kõne peale: "Kuule me tuleme läbi korraks.." Mis juhtus? Millest selline huvi äkki? Aa selge. Nüüd ma olen piisavalt vana ja minuga saab normaalsetest asjadest rääkida? Või nad kardavad, et kaon elukooli ära? Njaa. See on see kui laps hakkab tiibu kasvatama/sirutama ning vanemad muretsevad ja küsivad: "Kas sul pesumasin ikka töötab?" või "Ega sul kohvimasinat pole vaja, tahad ma ostan sulle?" või "Ärge te meid siis unustage!".
Ma nüüd siis ootan ema.
Kirjutas Kats. Kell 10:08 1 ütles midagi.
mängin meeleheitel koduperenaist..
esmaspäev, 23. juuli 2007
J ärkas täna minu kõrval. Nii on see nüüd kuni neljapäevani. Nii hea! Sõime koos hommikust ja.. ja siis ta läks ehitusjama kokku ostma.
Kirjutas Kats. Kell 10:10 3 ütles midagi.
"hey, im the nice one!"
laupäev, 21. juuli 2007
Eile oli selle kuu viimane tööpäev. Sain öösel kell pool 2 koju magama.. kuu lõpuni saab nüüd õnneks puhata.
Just siis kui lootsin töökoha kinni panna, tuli mitu lauda inimesi kokteile jooma. Muudkui tegin Mojitosid ja Cosmopolitane ja muid jooke.. Pohmellis inglise poissmehed on kõige ebameeldivamad kliendid. Seksistliku ja ebanormaalse kõnepruugiga, niiet südame ajab pahaks. Ja siis veel imestavad, miks ma ei naerata neile..
"Why don't you smile? You're not happy? /-/ Oo, what a name! Lovely name! /-/ He talks too much, tell her to fuck off.. /-/ Bring me another beer.. oooo smile please!! /-/ Oh you're soooo beautiful!"
Blabla.
Kirjutas Kats. Kell 15:21 0 ütles midagi.
kõrvadest ja suust ja ninast ja silmadest voolab roosat mannavahtu välja.
neljapäev, 19. juuli 2007
Jah, just nimelt. Mu õde on täitsa ära pööranud. Elab maailmas, kus on maasikavahust mäed ja liköörist jõed ja kõik mehed kappavad valgel hobusel tema juurde. Aga tegelikult see pole nii... Mingi järjekordne kutt, kes õesse armunud on (koguaeg on keegi temasse armunud ja tema kellessegi, iga nädal uus suur armastus bla bla) lubas maa ja ilma kokku. Tuleb Hummer limusiiniga talle sinna pommiauku ukse ette ja toob pealinna ja siis teeb sõitu ja õhtul kammivad kõik klubid läbi, mis sest et õde alaealine. See kõik jutumärkides. Ja mida kõike veel ei lubatud. Täielik pubertieedik. Ja kui siis seletasin õele, et see on puhas muinasjutt ja ära looda seda kõike.. "Ära ela selles roosas mannas!" nagu ma talle ütlesin.. siis ta hakkas naerma ja andis tunda, et ma mingi imelik, et ei usu ja blabla. Ja ma ei usugi, et see roosamanna talle kuu lõpus ukse taha voolab! Ütlesin talle, et tulgu siis juba minu ukse ette ka selle piraka limuga ja võibolla siis hakkan uskuma, enne mitte. Sest mina elan maailmas, kus on pudrust mäed ja piimajõed, mitte maasikavahust mäed ja liköörist jõed. Elan elu, mitte und.
Kirjutas Kats. Kell 11:44 1 ütles midagi.
täitsa pealkirjatu.
teisipäev, 17. juuli 2007
Avastasin ju, et mul on läppar. Jaa, kingiks sain lõpetamise puhul, aga pole viitsinud sellega eriti tegeleda ja seda kuskile ekstra näitamiseks tassida, et a'la lähme kohvikusse tsättima eks.. Ei. Mulle pole seda vaja. Küll aga võtsin oma läppari täna riiulilt, panin juhtme taha ja tulin netti. Kodus. Nii mõnus. Täitsa oma territoorium.. ei tule siia vanaisa miinimängu mängima ega ka keegi muu..
Täna mul on vaba päev ja mind viiakse kuskile metsa suvilasse. Ma loodan, et ma ikka homme õhtul tööle jõuan.
Juhilube tahaks. Naljakas eks. Mõni tahab kommi või hoopis soolast, aga mina tahan seda krediitkaardi suurust roosat kaarti rahakoti vahele. Siis oleks kõik hea.
Tsäu seniks.
Kirjutas Kats. Kell 15:53 1 ütles midagi.
natuke naabritest.
esmaspäev, 16. juuli 2007
Lendasin peaaegu tuule käes, täpselt nagu unes. Ainult, et täna ma pesin aknaid.. Uurisin ka, mis põnevat naabrimehe aias on. Muru on tal. Enne ei olnud. Pani seemne maha ja kahe päeva pärast ta tahtis juba niitma hakata. Vanaema ütles, et nägi teda kääridega muru kallal. Murufriik. Kuna täna on üsna ilus ilm, siis nad tõid oma kassi välja. Ainult, et kass on puuris, puur on kiige peal ja puuri peal on pisike värviline päikesevari. Kass peaaegu nagu suvitaks, aga valged trellid on ees.. Jalutavad ka temaga, nagu koeraga, nöör kaelas. Enne neil oli väike koer, äkki nad nüüd tahavad kassist koera teha. Jube.
Kirjutas Kats. Kell 13:25 1 ütles midagi.
lemondrama.
pühapäev, 15. juuli 2007
Nii palju kui ma oma tööd teinud olen, olen aru saanud, et rootslased oskavad üllatavalt hästi inglise keelt. Isegi kõige vanemad papid suudavad mingi jutu kokku aretada.. Eile tulid kaks vanemat rootsi naisterahvast, eesmärgiga Camparit juua. Ütlesin neile, et meil tuleb ainult üks Campari välja, Im really sorry. Tädi seletas teisele tädile midagi ja siis küsis Gin'i kohta (ikka päris Gin'i mitte seda purgis kuseergutit). Vastasin jaatavalt ja küsisin, et kas toonikuga. Tädid kindlalt, käed ristis, et mitte mingit toonikut ja vaatasid mind nagu mingit imelikku. Küsisin siis, et millega te siis seda joote. "Lemon!" Ajas koguaeg, et lemon ja lemon.. 2 Gin'i ja 1 Lemon. Okei, läksin baari poole peale, panin kaks Gini jääga valmis ja ühte sidrunit, viisin lauda ja tädid vaatavad mind, nagu mul oleks telliskivi näos kinni. "Lemon! Lemon!" Onju lemon sul siin, näe vaata! "No no Lemon Lemon!" Üks tädi seletab agaralt midagi teisele.. "LemonJUICE!! Ai drinkk Gin oonli with lemondsuus!" No selge, öelnud kohe, et SIDRUNIMAHL, aga mitte lemon, mis minu inglise keele õpetaja sõnade kohaselt ikkagi kollast ja haput sidrunit tähendab. Ja kui seletasin, et meil pole sidrunimahla, siis vaadati mind veel imelikumalt, umbes nagu, et mis koht see siis selline on. Parseldasin neile siis jõhvikamahla ja lõpuks jäid rahule. Võtsid veel kaks õlut ka peale ning siis liitusid nendega terve kamp rootsi vanapapisid, kes samuti õllesõbrad olid. Nii ma müüsingi kõik kõige parema õlle ära. Jee.
Kirjutas Kats. Kell 12:05 0 ütles midagi.
materdame jah.
laupäev, 14. juuli 2007
Täna mind sõna otseses mõttes solvati. Ma ei näidanud seda välja, aga kui asi oleks jätkunud, siis oleksin kas kohvitassi või võileiva lendu lasknud. Tädi küsis, et mis sööke mu töökohas siis pakutakse. Seletasin ära ja siis hakkas vanaema ühte rooga hullult maha tegema. Ta defineeris absoluutselt kõike valesti. Pressitud oli tema jaoks lirtsutud ja mida kõike veel. Ja kuklist sai tema jaoks äkki küpsis. No wtf?! Kurat istu jah kodus ja söö oma valmistoitu iga päev, aga ära tule irisema ja maha tegema asja, millest ise mitte midagi ei jaga.
Kirjutas Kats. Kell 10:12 0 ütles midagi.
medikamendid.
reede, 13. juuli 2007
Täna oli töö juures koosolek, mis oli üllatavalt tore tegelikult. Meie kollektiiv on üldse tore.. Kiita sain ka, sellepärast et saan hästi hakkama isegi siis, kui on täismaja ja sada muud asja teha. Mõnus.
Enne kui vihma hakkas kesklinnas sadama, jooksin mina teadatuntud hängimiskeskusesse - Virru. Ja kuidas seal siis niisama ikka saan olla.. tegin peaaegu 700 kroonise apteegiarve. Minuga on kõik korras! Olen ühes tükis, aga energiat ja vitamiine on ju kõigil vaja ja igasuguseid muid asju ka. Ühe raamatu ostsin ka. Daki oma. Ei suutnud lihtsalt vastu panna.
Kirjutas Kats. Kell 13:39 0 ütles midagi.
klubiteema.
neljapäev, 12. juuli 2007
Löön lehe lahti ja ennäe.. nutetakse liigsete alaealiste pärast klubides, KUIGI turvakontroll on range. Jah, peaaegu igas ööklubis kontrollitakse dokumente, aga viis, kuidas seda tehakse, ei pruugi ju alati korralik olla. Näita passi, okei, tukk on ühelepoole viltu ja nina ka umbes sama suur, oled sees! Loomulikult on tänapäeva häda ka selles, et mõned 15-aastased näevad välja nagu 20-aastased. Ja nii see ongi.. Aga kuna nüüd on avastatud, et ikkagi 'satub' klubidesse liiga palju alaealisi, siis mina arvan, et miks ei võiks klubisiseseid kontrolle teha? Mõte umbes sama nagu bussidega - püüame 'jäneseid'. Mingi hetk võiks turvamehed rahva sekka imbuda ning neilt, kes silma jäävad, dokumendid uuesti üle vaadata ja vähimagi kahtluse korral minema saata või otse sini-valge-bussi viia. Minu meelest oleks see suht okei. Sest kui pläkutatakse meedias, et oi vale või võõra dokumendi kasutamine toob nii ja nii suure karistuse kaela, ärge nüüd jumala eest enam klubidesse minge, siis kas tõesti arvate, et sellest piisab? Ei.
Kirjutas Kats. Kell 10:22 1 ütles midagi.
äng.
teisipäev, 10. juuli 2007
Täna oli üle kolme päeva ainuke öö, kus lina jäi korralikult alla ja padjad samuti oma kohale. Olen mitu korda järjest juba näinud ängistavat und.. niiet ärkan õhupuuduses või on silmanurgas pisar ning padjad on maha kukkunud ja lina ühelpool voodit.. Unes näen rahvarohkes kohas mitte äratundmist. Näiteks nägin, kuidas otsisin oma ema ühest mäenõlval asuvast spa-st. Leidsin oma ema, kuid ei tundnud teda ära, sest ta iseloom oli hoopis õelam ja vastikum ning ta ei suhtunud minusse hästi. Ja kui hakkasin suurest spa-st väljapääsu otsima, siis ma ei leidnud seda. Ainult suured ruumid mullivannide, saunadega, palju tundmatut rahvast.. aga väljapääsu mitte kuskil.. ja see ängistav ja hingemattev tunne.. et sul pole kohta ja sa pole mittekeegi.. õnneks see oli ainult uni.
Kirjutas Kats. Kell 09:55 0 ütles midagi.
closing time.
laupäev, 7. juuli 2007
Väsimus hakkab maha murdma. 1 jalamassaaž palun ja 1 tavaline ka. Lähengi viskan pikali ja võtan raamatu kaissu, "Rikas isa, vaene isa" (jah, ei suutnud raamatupoest täna eemal olla). Siis kui kõik teised homme nädalavahetusest viimast võtavad, olen mina homme hoopis tööl. See-eest kui teistel on töönädal, siis on minul graafikus mõnus auk..
Kirjutas Kats. Kell 21:23 0 ütles midagi.
summsumm.
reede, 6. juuli 2007
Ma olen töömesilane! Jah, graafik on miskipärast selline, et see nädal vist testitakse mu vastupidavust (terve nädal peaaegu tööl) ja siis peaaegu terve järgmine nädal saab jalad laua peale visata.
Aga uue kohaga olen rahul.. siiamaani.
J ütles, et mu blogi on lahjaks jäänud :D Vabandust jah.. enam pole mahti iga päev kirjutada ning hetkel päeva sisuks ka ainult töö ja töö ja kes ikka tööst tahaks lugeda. Siiski mõned eredamad seiklused panen kirja, kui aega on. Ettekandjatel juhtub ju nii mõndagi..
Seniks aga tsau.
Kirjutas Kats. Kell 11:24 1 ütles midagi.
kahjuks ma pole sama kiire nagu gepard.
teisipäev, 3. juuli 2007
Oi see tööl jooksmine.. olin selle juba unustanud. Sain isegi kliendi käest sõimata! Mul oli täismaja ja sahkerdasin suht üksi nende laudade vahel seal. Tulid mees ja naine - soomlased - veidi joogised eelmisest kohast. Süüa ei tellinud, küll aga kaks pitsi viina. Okei. Viisin ära. Siis tegelesin teise lauaga. Kaks meest - moijto ja punane majavein. Hakkasin ruttu siis moijtot tegema. Purustasin jääd ja siis tuli see soome naine ja ütles, et soovib Coca Colat. Okei. Jätsin meelde. Tegin moijtot edasi. Plaanis oli jook lõpuni teha ja siis Coca samuti sommide lauda viia. Ei. Mingi hetk hüppas soome mees mulle näkku kinni ja sõimas nii, et tatti pritsis. Ajasin silmad suureks ja palusin lauda tagasi istuda ja püüdsin seletada talle, et näete, hetkel teise laua teenindamine pooleli ning mind on ka ainult üks! Ei. Ikka sõimas edasi. Lõpuks tuli kokapoiss vahele ja somm hõljus minema. Jätsin moijto tegemise pooleli, võtsin kaks Cocat ja kaks klaasi, läksin nende pomsside juurde, valasin tuimalt Cocad klaasi ja lahkusin. Ma saan aru kui mulle tullakse halvasti ütlema kui toitu oodatakse tund või rohkemgi, aga nähes, et ma üksi jooksen mitme laua vahel, käed-jalad tööd täis ja siis minna pühaviha täis mingi viina-kõrvale-Coca pärast.. No anteksii!! Kuratmaeivõi.
Kirjutas Kats. Kell 10:25 0 ütles midagi.
"nüüd on kõik uus!"
kolmapäev, 27. juuni 2007
... ütles isa msn'is kui ütlesin talle, et sain ülikooli sisse ja uus töökoht sadas ka sülle. Jah, ma suhtlen mõnikord oma isaga msn'is, sest kui ma seda ei teeks, siis kes teab, kas me üldse suhtleksime. Näen teda ka ainult tähtpäevadel.. võibolla kord kuus kui veab. Olen sellest juba üle saanud, aga isegi kui meievahelised suhted pole perfektsed-täpselt-nagu-filmis-isa-tütre-suhe, siis toetab ta mind igas asjas ja võib mu üle uhkust tunda. Lõpetasin ma ju gümnaasiumi ja uuest kooliaastast olen sisekujundustudeng.. probleeme minuga pole ja elan peaaegu iseseisvat elu. Ainult oma pesa on puudu (aga see juba valmib!) ning siis oleks kõik super. Ema näen ka täpselt niipalju kui mul on aega tema, õe ja poolvenna juurde sõita.. Jah. Ma ei ela selles neljalapselises igavesti õnnelikus perekonnas. Aga siiski me oleme kõik õnnelikud. Iseenda ja teineteise üle.
Kirjutas Kats. Kell 21:43 0 ütles midagi.
"signatuur puudub"
Heh. Nüüd olengi siis tudeng (s.t sisse sain!). Esimesed pool tundi on täitsa vahvad.
Hoidke alt!
Kirjutas Kats. Kell 12:10 1 ütles midagi.
tsivilisatsioonis tagasi.
esmaspäev, 25. juuni 2007
Im back! Lõpupidu peetud ja Jaan ka ära saadetud.. Lõpupeost pole midagi eriti vahvat kirjutada, v.a see, et hommikul ärkasime ning terve aed oli hobuseid täis. Vabakasvatus. Aga kirjutaksin pikemalt Jaanipäevast..
Koht: Piirissaar (võta kaart kätte ja pane näpp Peipsi järve lõppu)
Aeg: 22-24.06
Jõudsin just lõpupeolt koju ning J helistas ja ütles, et nüüd minek. Sain pesus käidud ning asjad napilt kokku pakitud, isegi ühe porgandi jõudsin köögist kaasa haarata ja sõit algas. Kihutasime kõigepealt Tartusse, sest poes oli ju vaja käia. Läksime ühte Konsumisse ja seal loomulikult kassiirid jube aeglased. Ruttu tsuhh veel sularaha ka välja ning ruttu sadama poole minek (mitte Tartu sadam). Meil (mina, J ja M) oli u 40 min aega, et sadamasse jõuda. Kihutasime siis edasi, vahepeal loomulikult 30-ne ala (pinnatööd vms). Mina taga loen minuteid praami lahkumiseni, mehed säilitasid rahu. Lõpuks kui sadamasse jõudsime oli praam rahvast täis ja meetri jagu kaist eemal. Praamipoisid karjusid kordamööda: "Bõstra bõstra davai davai bõstra muidu jääte maha!" Meie ülejäänud seltskond utsitas meid taga, kõik paanikas. Loopisime suvalt asjad autost praami peale, mina astusin ka praamile. Ja siis üks tige praamipoiss ropendas midagi ja hakkas praami veel rohkem kaist eemale tõukama, umbes et tal pohhui, et kaks viimast selli napilt maha jäävad. M ütles, et tema jääb kaldale kui J ei jõua (J läks autot parklasse viima, mis nats eemal). Mul tuli nutt kurku, et mis ma nüüd siis teen, võimalus veel kaldale minna, aga samas kõik asjad praami peal. M ikka ootas ja lõpuks J sörkiski kai juurde aga peale ei saanud hüpata. Siis kõik ülejäänud reisijad karjusid natuke praamipoiste peale ning praamipoisid tagurdasid praami taguosa (vabandust ma ei jaga neid mere väljendeid) kuskile kõrkjatesse ning J ja M said ilusti peale. Ja siis ma läksin kallistasin oma J'd nagu filmis, mis õnneliku lõpuga, ainult et meie film läks veel edasi..
Jõudsime pärast ehmatavat sõitu Piirissaare sadamasse. Isegi mõned autod olid ootamas. Vot seda ma ei suutnud ette kujutada. Mõned kohalikult joodikud ja muidu uudishimulikud olid ka ennast valmis pannud. Kõige lahedam vaatepilt oli see, et sadam oli väga kõrkjatesse ja võssa kasvanud ning kuskil seal vahel oli mingi puust wannabe ootepaviljon tehtud, mille peal ilutses tumesinine silt valge kirjaga: "Piirissaare vald". Vaatepilt oli igatahes naljakas. Korjasime oma pambud kokku ja ootasime siis toda päälikku või giidi, kes meid juhatama pidi. Tuligi ligi selline suure kõhuga päikest saanud vanamees, nimeks tal Petróvitš ning tuli välja, et tema ongi meie nö giid. Palusime siis mingisugustki transporti, et oma tonnised kodinad telkimisplatsile viia.. natuke hiljem tuligi teine vanamees suurema autoga ning panime oma asjad sinna autosse. K läks igaksjuhuks kaasa, kes teab, kuhu pärapersesse me asjad muidu satuvad. Kergemad kotid võtsime selga-kätte-jalga ja asusime teele, Petróvitš ees. Jalutasime läbi saare mööda tolmavat kruusateed, Petróvitš podises midagi ees. Surnuaeda nägime, kirikut nägime (vanausuliste), elumaju ning meeletuid sibulapeenraid.. Jäime ühes kurvis seisma, selline pisike plats oli, poolde põlve rohi ja muud niidutaimed, kaev oli ka ning Petróvitš ütles, et see ongi meie telkimisplats. Me laiutasime käsi ja naersime vaikselt ning mõtlesime, et mis mõttes nagu. Lõpuks rääkisime asjad selgeks ja Petróvits viis meid ikka edasi. Edasi tuli ilus ära niidetud muruplats, vallahoone + postkontor, piirivalvetorn radariga jne. Me juba hõiskasime, et jee, ometigi ära niidetud koht, et siia me vist jäämegi, aga ei.. Petróvitš tatsas ikka edasi.. Aga edasi oli süütamisvalmis meeletult suur lõkkeplats ning vähemalt km pikk rohtu kasvanud lennurada. Petróvitš tatsaski võsa poole päris lõkke äärde ja ütles, et vot SEE. Mõtlesime siis veidi ja mõtlesime välja, et peaks ikka natuke eemale minema, muidu saab meist endist kõva jaanituli. Võtsime kõik kodinad kaasa ja läksime eemale. Panime oma linnaku üles ja hakkasime bailama. Üle 30 kilo šašlõkki, palju õlut ja hea seltskond. Hommikul sõime šašlõkki, lõunal sõime šašlõkki ja ooooo õhtul sõime ka šašlõkki! Kaks ööd telgis, kerge peavalu, liiga palju päikest (päike tegi mulle isegi piste).
Tagasi minemise päeval sai isegi ujumas käidud. Tol hommikul ma enam hommikusöögiks šašlõkki ei tahtnud. Juba see lõhn ajas mind iiveldama.. Poes käisime. Pood oli remondis, kuid funktsioneeris läbi nö laoruumi. Ukse ette oli pandud laud ja siis seal käis teenindamine. Põhiliselt alkohol ja mingi eriti magus vaniljejäätis. Mina sain seal isegi plätude parandamiseks liimi. Aga jah, pood oli nagu läbi ajamasina kolmekümne aasta tagusest ajast siia prantsatanud. See selleks. Praam pidi minema pool 4. Hakkasime vaikselt asju pakkima ja siis mõtlesime, et võiks jälle see vana oma autoga tulla raskemaid kodinaid transportima. Helistasime ja lubati, et tuleb tund enne praami väljumist. Ootasime juba, kõigil oma kodu silme ees, aga ei midagi. Autot netu. Helistasime siis jälle ning lubati, et kohe auto tuleb. Võtsime oma asjad ning liikusime siis tee äärde, et sealt kergem auto peale panna, aga ikka autot pole. Helistame siis uuesti, kuid giid oli siis juba vintis ja jauras midagi. Otsustasime siis omal jalal sadamasse minna (tegelikult vahemaad polnud suured, lihtsalt kodinad olid nii rasked ja õlad ära põlenud). Jõudsime õigeks ajaks praamile, istutasime end maha ja ootasime minekut. Lõpuks hakkas praam liikuma ja häälitsema ning tunne selline, et oh jess koju saab. Praam jõudis otsa õigeks pöörata, kuid siis sõitis ikka küljega kai juurde tagasi. Tuli välja, et praami põhjas pragu, hehee vot tak. Sibin sabin ja tuli praami kõrvale mingi väiksem laevuke, kuhu suuremosa praamilolijad kohe peale jooksid. Aga meie seltkond ära ei mahtunud. Öeldi, et väike laevuke teeb kaks sõitu, aga meie saame alles paari tunni pärast peale. No okei, nüüdseks oli juba kõigil suva. Tundub, et sellel saarel käibki kõik ehku peale. Petróvitš tuli veel juttu ajama ja pildus komplimente, et me ikka nii hea seltskond ning ajas veel ühe õlu ka meilt ära. Lõpuks tuli väike laevuke tagasi ja me saime ennast ümber istutada. Kõik pardal, võis sõit mandri poole alata. Mida rohkem mandri poole, seda rohkem tehti nalju, et nüüd võiks juba täitsa maha hüpata ja minna juba.. oh jah. Maha saime jumal tänatud rahulikult ning sõit kodu poole võis alata.
Tegelikult oli seiklust veel rohkem kui ma siin kirjutasin, aga põhilised kohad sai ära toodud..
Ja kui ma varem pruun ei olnud, siis nüüd paari päeva pärast olen kindlasti, sest õlad on valusad ning nina ega otsaesist krimpsutada ei saa.. Just enne telkimisplatsil ütlesin teistele, et ma enne pruuniks ei saa, kui täielikult ära ei põle. Ja nüüd siis..
Tervitaks Petróvitšit ja kohalikke pomsse. Tsau.
P.S Ma sain uue töökoha. Jee.
Kirjutas Kats. Kell 16:06 1 ütles midagi.
tsup tsup.
teisipäev, 19. juuni 2007
Kas on võimalik, et koos mehega poes käies väsib naine enne ära? Jah on! Täna 'ostlesin' rõõmsalt oma J'ga ja see lõppes sellega, et ma enamvähem rippusin ta õla küljes suurest väsimusest ja tüdimusest, kuid J tuhises ikka edasi :) Täitsa.. uskumatu.
Kirjutas Kats. Kell 21:27 3 ütles midagi.
üks uks sulgus.. äkki kuskil ikka teine avaneb veel..
esmaspäev, 18. juuni 2007
Mis kuradi nädala keskel tulemisest ma enne kirjutasin..
Kirjutas Kats. Kell 18:16 0 ütles midagi.
pean omale hakkama paksemaid raamatuid ostma.
pühapäev, 17. juuni 2007
Eile lahkus mu öökapilt Graham Greene'i 'Vaikne ameeriklane'. Mulle meeldis. Ainuke asi, mis pead kratsima pani on see, et teatud allikate väitel on naistegelase nimi Phuong, aga uues trükis on ta nimeks hoopis Fuong. See selleks, tegelikult oli kobe raamat, aga kuna nii ruttu otsa sai, siis pean jälle pead vaevama, et milline raamat mu järgmiseks öökapiohvriks saab.. hõhõhõõ. Vaatab seda asja veel.
Ja kui raamatuvälist juttu ajada.. siis kuna kaktuseid on mul juba küllalt, noolin omale ahvileivapuud.
Ja kui taimevälist juttu ajada.. siis loodan, et alates kolmapäevast kuni kuu lõpuni on head ilmad. Peab olema!
Nädala keskel ehk tulen jälle, tsau.
Kirjutas Kats. Kell 09:40 0 ütles midagi.
I + I = II
laupäev, 16. juuni 2007
Kas ma olen läbipaistev või olematu või milles asi on? Minu teada kui ühe kõrval on teine, siis on kokku kaks ning teisega peab ka arvestama.. Aga kui ikka käitutakse nagu üks.. siis teine on kurb.
Kirjutas Kats. Kell 16:37 0 ütles midagi.
lõpuks ometi.
reede, 15. juuni 2007
Inglise keel: 64p
Kirjand: 59p (esimene reaktsioon oli: mida?? aga siis rahunesin maha)
Ühiskonnaõpetus: 62p
Kunsti/kodunduse uurimistöö + kaitsmine: hinne 5
Kirjanduse suuline piletitega eksam: hinne 5
Normaalne ju. Pärast seinast-seina emotsioone olen tegelikult tulemustega rahul..
Kirjutas Kats. Kell 20:40 0 ütles midagi.
närvikõdi.
neljapäev, 14. juuni 2007
Olen märganud, et inimestel on vist rämpsu (kiirtoit ja kollased kuulujutte täis meediaväljaanded) vajadus. Kodus käib ja loen EE ja Päevalehte ning Postimeest. Kõike muid väljaandeid minu silm ei haara, kuid.. IKKAGI kiikan mõnikord SLÕhtulehe või 'geniaalse' Delfi koduleheküljele. Saan oma gossipiannuse kätte ja toimetan eluga edasi. Kunagi käis meil Kroonika ja SLÕhtuleht ka, kuid mingi hetk sai villand ning lõpetasin tellimuse AGA vanaema tassib vähemalt kord nädalas ikkagi SL'i või Kroonika koju. Paratamatus või vajadus? Sama on rämpstoiduga. Ükskõik, mis lubadusi ma ei annaks, lõpuks leian end ikka üht burgerit või hotdogi järamas. Peale seda mõttetut kõhutäit hoian jälle natukeseks eemale. Ja pean tunnistama, et täna sõin ühe Hesburgeri Tortilla. Vabandust.
Kirjutas Kats. Kell 18:25 2 ütles midagi.
: )
kolmapäev, 13. juuni 2007
Nii. Leidsin lõpuks mõnusa outfit'i oma blogile, millega lõpuks rahul olen. Jei.
Kirjutas Kats. Kell 19:55 3 ütles midagi.
tere õhtust! (loe: appi!)
teisipäev, 12. juuni 2007
Olen paar korda sattunud vaatama uut jutusaadet Kanal 2-st - 'Tere õhtust!'. No andke andeks, aga see, et need tädikesed seal istuvad ja sädistavad juba ammu teada uudistest või söövad jäätist, siis see mind küll seda saadet vaatama ei pane. Täiesti mitte midagi ütlev saade. Uus asi neile loomulikult ja proovida on ju hea, aga asi oleks tulnud paremini läbi mõelda.. kuidagi lahjaks ja poolikuks jääb. Selline saade sobiks pigem raadiosse, vot siis võibolla ma isegi kuulaksin, kuid praegu ei kannata pikemalt vaadata. Lootsin ikka midagi paremat. Vot aastate tagune jutusaade 'Mamma mia!' oli midagi head. Tuuli Roosma - tule kaamera tagant ja produtsendi toolist ära ning tee ikka ise oma asja edasi!
Kirjutas Kats. Kell 19:39 3 ütles midagi.
leidsin lapse.
esmaspäev, 11. juuni 2007
Ärkasin täna hilja, mingi enne 11-st. Vastikult vaikne oli ja mõtlesin, et ohh jess lõpuks on rahvas ära läinud ja olen üksi kodus. Läksin kööki, tegin tass kohvi ja kaks röstsaia, nagu alati. Siis kuulen hääli, mingi mõmin ja kilkamine segamini. Otsisin siis kohta, kust see hääl tuleb, läksin kabinetti ja oi! Laps. Nõbu. Tädipoeg. Üksi lahtikäiva diivani peal ja naerab mu pihta. Mõtlesin siis endamisi, et okei, vähemalt padjad olid barrikaadiks ette pandud, aga kus teiseid ikkagi on.. Võtsin lapse kaenlasse ja läksin oma kohvi edasi jooma. Laps ikka naeris näkku. Natukese aja pärast tuli vanaema ja: "Oioi juba üleval, issand jumal, ma täitsa unustasin ära, olin aias ja.." Bla bla bla. Laps juba roomab ning kui ma poleks üles ärganud, oleks väike põnn peapõrutusega kuskil haiglas. Ja ega's lapsed igavesti ei maga ning paigal nad ka ei püsi.. üldsegi mitte! Täna tädi ja väike põnn sõidavad oma koju tagasi, hea seegi, kuid roosa printsess jääb veel siia ning nagu alati, mul pole informatsiooni, et kui kauaks.. ma loodan, et mitte minu lõpetamiseni, kuigi see on täitsa reaalne.. õhh.
Kirjutas Kats. Kell 13:24 0 ütles midagi.
liiga palju on liiga palju.
reede, 8. juuni 2007
Olen viimasel ajal tähele pannud, et inimesed on vist unustanud teineteisega arvestamise.
Kirjutas Kats. Kell 10:08 1 ütles midagi.
peaaegu kõik.
neljapäev, 7. juuni 2007
Natukese aja pärast lähen kooli, istun ukse taga ja ootan oma korda, mil saan pileti valida ja suu puhtaks rääkida - kirjanduse suuline eksam. Mida rohkem aeg 10nda kuupäeva poole liigub, seda rohkem hakkan oma telefoni kartma, sest tean, et iga sms võib olla teade inglise keele eksami või kirjandi kohta.
Saatsin vestlusele registreerimise avalduse ülikooli ära.
Suusahüppetornis kõige kallima inimesega õhukese põhjaga pitsat süüa ja tunda, kuidas tuul põski paitab - ülim.
Lisa kell 15:18: sain väga hea pileti ja tagajärjeks priske 5. Ja muide, nägin paar päeva tagasi unes, et isa kingib mulle lõpetamiseks sülearvuti ning J'ga mõtlesime ka alguses, et ju siis kingib. Kui isale helistasin ja eksami kohta rääkisin, siis ütles: "Kuule, ma siin olen mõelnud, et kingiks sulle läppari.. on sul seda vaja?!" :D Looooooooomulikult!
Kirjutas Kats. Kell 10:10 0 ütles midagi.
oi näe raamatupood! oi.
teisipäev, 5. juuni 2007
Ma ostsin eile kaks raamatut oma viimase sularaha eest. Appi. Mulle ikka meeldivad raamatud nii väga, et ma ei suutnud lihtsalt vastu panna :) Inglise keelse 'Geisha memuaarid' saan ka kohe kohe läbi..
Eile tuli sõnum, et sain ühiskonnaõpetuse riigieksamil 62 punkti.
Kirjutas Kats. Kell 09:35 4 ütles midagi.
rohkem sallivust.
laupäev, 2. juuni 2007
Viimase nädala kuum teema on kindlasti olnud aktsiisimaksude tõstmine ning alkoholikeeld. Ma ei mõista, miks rahvas hullumas on selle pärast? Tubakas ja alkohol ei kao mitte kuskile.. Tuleb teha valik, kas maksta tervist kahjustavate mahvide eest kuus kokku meeletu summa või oma pahe maha jätta ning kui on alkoisu, siis palun, võtke jalad alla ja minge varem poodi! Ja enne seda oli suitsuruumide mürgel.. Kui üks inimene hakkab laua taga suitsu tegema, siis ülejäänud inimesed seltskonnast ahvmivad õhku ja riputavad kaela sildi: passiivne suitsetaja. Pole üldse tore ju.
Kirjutas Kats. Kell 10:22 1 ütles midagi.
isu.
neljapäev, 31. mai 2007
Emaga oli väike konflikt. Telefoni teel, aga siiski - oli.
Homme tahaks tantsida ja Mojitot heas seltskonnas nautida. Mmm.
Kirjutas Kats. Kell 20:31 2 ütles midagi.
kõik on automaatne.
kolmapäev, 30. mai 2007
Ma ei mäleta, et mulle oleks öeldud, kui oma lahtikäiva diivani sain, et see end ise hommikuti ära teeks. Just nii mulle täna hommikul tundus. Tõusin, sõin köögis hommikust, hambapesu ja siis korra netti. Enne arvuti käivitamist silmasin voodit ja mõtlesin, et ei ma veel ei viitsi seda ära teha, las olla. Hakkasin siis ülikooli jaoks avaldust kirjutama ja muude saavutuste märkimiseks otsisin ühte diplomit, kui märkasin, et voodi on tehtud. Tekk ilusti peal ja vasak tekinurk täisnurksesse kolmnurka seatud, justkui ootamaks kedagi linade vahele magama. Lihtsalt seisin tummalt voodi ees ja mingi hetk ajas see mind naerma, sest võin oma pea anda, et mina voodit ära ei teinud. Ma ei tea.. rutiin hakkab nii pähe vist, et ei mäleta uste lukustamist ning nüüd juba voodi korda tegemist.
Kirjutas Kats. Kell 11:11 0 ütles midagi.
andestage mulle.
teisipäev, 29. mai 2007
Käisin J ja M'iga Suurhallis Kalevi ja Rocki finaalmängu vaatamas. Ise olin Kalevi poolt, kuid õiget kaasaelamisfiilingut sisse ei tulnud ning lõpus ei tekkinud ka mingit emotsiooni kui Rocki mängijad oma 'võidutantsu' (ümbert kinni ja tatsavad rõõmsalt) tegid. Enne seda suutsin veel oma valged püksid sinepiga ära määrida - see on see hull Frankfurteri isu.. Ja kõige tipuks koju sõites suutsin veel J välja vihastada sellega, et ma liigselt 'näägnäägnääg'in tema sõidustiili - stiili, mitte oskust!
Kirjutas Kats. Kell 20:29 1 ütles midagi.
mm ma olen barbie.
esmaspäev, 28. mai 2007
Ma vist olen otsustanud. Lähen hoopis Euroülikooli. Ja juuksed on mul nüüd heledamad kui enne ning õlgadeni. Natuke tukka on ka. Vot.
Stseen: mina ja J istume söögikoha ees väljas ning alustame einet. Mööda läheb suure jalgrattaga tumeda peaga tundmatu noormees, kes kahjuks vaimselt ebaterve on.
-Tundmatu: "Head isu!"
-Mina: (lihtsalt ehmatusest vaikin)
-J: "Jah.. aitäh!!"
-Mina: (ikka vaikin)
-J:"Näh! Nii ebaviisakas oledki siis või?!"
Natuke aega läheb mööda, noormees tuleb söögikohast välja, istub ratta otsa ning hüüab: "Hehee.. Barbie ja Ken istuvad!!" Ja sõitis siis ära.
Kirjutas Kats. Kell 20:11 0 ütles midagi.
linnulaulu ja undava sireeni segune müra.
pühapäev, 27. mai 2007
Ma siin ikka mõtlesin, et järgnevad nädalad võiksid kiiremini minna. See a4 suurune paber võiks käes olla juba, et saaksin uhkusega elukooli sisse astuda.. Kaksteist aastat olen oodanud seda hetke ning just nüüd on tunne, et aeg liigub nagu aegluubis. Samas peale seda tuleb väike tühjus ja ehmatav šokk. Inimesed lähevad laiali ning järgnevad kohtumised piirduvaid võibolla vaid piinlikult vaikse 'terega' või messengeris kahe naeratava smailiga ning üllatava 'oi tsau mis teed?' küsimusega.
Suvelt ootan uues kodus tuttuue madratsi peal magamist, häid tööpäevi, korda läinud ülikooli sisseastumiskatseid ning kahjuks või õnneks - õppelaenu ning häid hetki kallite inimestega.
Aitab küll.. kreemitan ennast sisse ja lähen päikest püüdma. J peaks ka varsti tulema.
Homseni.
Kirjutas Kats. Kell 10:12 0 ütles midagi.
ma näen oma tööst und. mis värk on?
Siis kui äikesepilv mu peakohal oli ja Vanapagan silku sõi, otsustasin oma blogi kujundust natuke põnevamaks teha, kuigi siit-sealt peaks mõningaid asju parandama..
Kirjutas Kats. Kell 11:38 0 ütles midagi.
totaalne infosulg.
neljapäev, 24. mai 2007
Mitte keegi ei tea mitte millestki mitte midagi.
Kirjutas Kats. Kell 10:41 0 ütles midagi.
võtsin päikse ära.
teisipäev, 22. mai 2007
Olen kaks päeva järjest kella 11-st 13-ni päikest võtnud (jah tean, et kõige hullem aeg üldse, aga muul ajal pole mul kasu sellest istumisest) ja täna enam päikest polegi. Võtsin vist liiga agaralt. Aga õrn jume on peal ja palju parem on olla.
Kirjutas Kats. Kell 09:23 0 ütles midagi.
buy me!
esmaspäev, 21. mai 2007
Poole ühest kella kuueni käisin J'ga läbi kõik suured kaubanduskeskused Tallinnas v.a RoccalMare. Vahepeal olin lootust kaotamas, kuid viimasest poest leidsin omale LÕPUKLEIDI, mida alates 9nda lõpetamist olen tahtnud. Must, põlvedeni, must pitsiäär, ilma õlapaelteta, valge mustade mummudega vöö. Nagu 60-ndad. Juurde ostsin valge mummulise peavõru. Valged kingad on olemas.
Oh ma olen nii õnnelik.
Kirjutas Kats. Kell 21:21 1 ütles midagi.
:O
laupäev, 19. mai 2007
Käisin täna Rakveres. Sinna sõites kuulsin raadiost uudist Tivoli Tuuri kuuma atraktsiooni kohta. Jube tegelikult. Mul on koguaeg tivoli vastu mingi paha eelaimdus ja kartus olnud ja nüüd siis tean miks. Ma ei saa aru ainult sellest ninamehest seal, kes kekkas uudistes umbes, et ah kannatanute arv on nii väike, me laseme samamoodi edasi. No mida põrgut! Suur õnn, et need inimesed sinna sisse ei põlenud.. Igatahes.. ma ei käinud enne tivolis ja ei hakka seal käima ka. Mõttetu. (pilt pole juhtunuga seotud)Kirjutas Kats. Kell 21:52 1 ütles midagi.
tere tere tere tere hommikust!
reede, 18. mai 2007
Käisin hommikul umbrohtu peenardelt hävitamas. Väljas on nii soe ja mõnus, aga ma ei saa seda nautida, sest plaanisin tänase esimese poole päevast pileteid kirjutama hakata. Ja seda ma kohe tegema hakkangi! Ning õhtul juba tipsidega istumine.
Kirjutas Kats. Kell 10:57 0 ütles midagi.
ah, ma niisama..
kolmapäev, 16. mai 2007
Viimasel ajal olen rohkem hakanud hindama lõunauinakuid. Mäletan, kuidas väiksena vihkasin seda lõunaaega, kui magama sunniti. Nüüd aga viskan vabatahtlikult voodisse pikali ja nii mõnus on tegelikult välja magada ja puhata.. rohkem energiat tuleb ju. Praegu ka selline tunne, et lähen tõmban ennast vist kerra.
Mul on 9 ja pool küünt. Täna käisin hoolduses ja 9 tk tehti ilusti korda ja seekord on küüned ilusad roosad. Mitte beiberoosad, vaid ilus roosa! Ja mustad lilled on peal. Nummi. 9 ja pool sellepärast, et eile juhtus äpardus ja plõks! küüs lendas minema, kahjuks niimoodi, et suutis mu oma küüne peaaegu sandiks teha. Aga küünetehnik kiitis mind, sest vastupidiselt minule, tahavad noored neiud ilmtingimata, et 10 küünt oleks korras jne jne ää ää. Aga mul on pisike näpp plaastris ja taeva poole üles uhkelt. Kes kannatab, see kaua elab! ;)
Oi kuidas ma tahaks sama suurt lõuendit, nagu on selles uues vedelkristallteleri reklaamis. Ja teate, üks hea nipp kuidas odavalt omale modernset pilti seinale saada on: ostad poest mingi laheda mustri või pildiga kinkepaberi, siis muretsed poest lõuendi (Tiimari oma käivad kah!) või otsid keldrist paraja suurusega paksu papi, pakid lõuendi või papi kinkepaberi sisse ja ongi valmis!
Kirjutas Kats. Kell 14:22 0 ütles midagi.
kaktusepede.
esmaspäev, 14. mai 2007
Mu päevad on suhteliselt sisutühjad. Samas on lebotamine hetkel vajalik, sest peale lõpetamist, kui kõik teised lebotama hakkavad, jooksen mina töö juures elueest ja igalpool mujal ka. Kuulan head muusikat, paar väikest uinakut.. natukene 'Geisha memuaare' (jah, ma ikka veel loen seda!) ja kirjanduse eksami piletid ka (täna tegin ära 7 24-st).
Järgmine raamat, millel on au omada kohta mu raamaturiiulil, saab olema Boccaccio 'Dekameron'. Maksab küll kolm Koidulat ja natukene peale ka, aga see-eest on see raamat seda väärt. Kes teab, see... teab!
Mu superkaktusel oli 32 poega küljes. Noppisin need nagu õunad küljest ära, suuremad istutasin ümber, 4 tükki panin kõrvale ja viin O'le reedel. Suur kaktus on nüüd nagu pikk vorst ja loodan, et elab selle ümberistutamise üle.. Minu kallikesed!
Kirjutas Kats. Kell 15:34 0 ütles midagi.
mehed on ufo'd.
pühapäev, 13. mai 2007
Polegi vist üle pika aja kell 12 üles ärganud. Ja kui mina jõin hommikukohvi ja võileiba, siis vanavanemad sõid juba lõunat.Kirjutas Kats. Kell 13:20 0 ütles midagi.
the big Idi failed.
reede, 11. mai 2007
Käisin täna kalli K'ga Kosmoses. "The Last King of Scotland'i" vaatamas. Järjekordne superhea film. Tehtud samanimelise novelli põhjal, mis on ühtlasi ka nagu dokumentaal. Mida rohkem selliseid tõsielulisi filme probleemsetest riikidest või probleemidest tehakse, seda enam sisendab see mulle kahjutunnet ja mõistan, kuidas elavad teised hoopis mujal. Inimesi sunnitakse tegema asju, mida nad elusees ei teeks ning kui ükskord sisenetakse sellesse põrguringi, siis enam väljapääsu ei ole. Mitmed tuhanded süütud ohvrid, ebakorrekste valitsemisviisi all kannatav riik - kõik jõhkra diktaatori Idi Amin'i kätetöö. Mõned filmid ja raamatud siiski suudavad mõtlema panna - vähemalt mind - asjade üle, millele tavaliselt tähelepanu ei pööra.. ja see on ainult hea.
Kirjutas Kats. Kell 21:59 1 ütles midagi.
bring Sally up, I bring Sally down.
Mäletate, kunagi olid sellised maiustused nagu "lehmakommid" ja "koeranina"?! Neid kahte tahaks üle pika aja nosida.. meelde tuletada, kuidas väiksena sai külapoes "lehmakomme" ostmas käidud ja nii palju söödud, kuni süda pahaks läks.. ja kui ema "koeranina" tegi, siis imestasin ja ütlesin: "Emme, aga see pole ju üldse koera nina moodi!" Ja siis ühed head asjad olid veel Valio pulgajäätised. Vanilje omad olid beebisinise paberi sees, šokolaadi omad beebiroosas. Ja pingviin oli peal! Tänapäeval annavad Tom'i jäätised umbes sama mõõdu välja. Heh, vot selliste lihtsate ja heade asjade järgi on igatsus.
Eile lappasin kõik oma kirjanduse vihikud ja õpetaja antud õpikud läbi ning märkisin ära kohad, kust leian piletite vastused. Nüüd on ainult kirjutamise vaev. Pühapäeval võtan ennast kokku ja hakkan pileteid kirjutama.
Avastasin enda jaoks Moby.
Kirjutas Kats. Kell 10:58 1 ütles midagi.
olemas.
neljapäev, 10. mai 2007
Mul on selline tunne, et oleksin trammi alla jäänud.. Käisin üle pika aja linnas ja olen vist unustanud, mis tunne on taga otsida asja, mida oma vaimusilmas ette kujutan. Ma kujutasin ilusaid musti pikki pükse, selliseid pidulikke. Kasvõi teksad. Aga eiiiii. Alati oli midagi viga! Kas suurus, pikkus või taskud jne. Ja siis! Lõpuks, kuskilt alt riiulilt leidsingi Täpselt Need Õiged! Väike sahkermahker proovikabiinis ja "palun pange kaart sisse..". Saingi, mis tahtsin! Aga selle-eest olen ropult väsinud ning jalad sülitavad tuld välja ja selg on ka valus..
Kirjutas Kats. Kell 16:32 0 ütles midagi.
done.
kolmapäev, 9. mai 2007
Ütleme siis nii, et inglise keele eksam on tehtud! Suulise osa eest sain 17 punkti 20st. Kirjaliku osa eest võiks veel 50 otsa tulla, siis oleks hea. Elame - näeme.
Kirjutas Kats. Kell 17:23 0 ütles midagi.
olen plussis.
teisipäev, 8. mai 2007
Eile õhtul kloppisin padjad oma selja taga kohevaks ja võtsin voodis koha sisse, et vaadata filmi, otsast lõpuni. Olen mitmeid filme näinud mitu korda, kuid poole peale, sest Une-Mati on oma töö teinud. Eile suutsin talle vastu hakata ja nägingi lõpuks "Monster'i" lõpu ära. Hea on see, et Charlize Theron sai oma rolli eest Oscari, mida ta ka tõesti vääris, kuid film ise ei jätnud erilist muljet mulle. Midagi oli nagu puudu, aga samas tüdimust ka ei tekkinud..
Kirjutas Kats. Kell 10:37 0 ütles midagi.
teeme veel ühe (d)ringi.
pühapäev, 6. mai 2007
Kõhutunne ütleb, et inglise keele eksam läks normaalselt. Nagu eelnevatel kordadel, polnud ka selle eksami ajal mingit närvikõdi ega tõmblemist. I feel good!
Eile oli emal sünnipäev ja peale eksamit sõitsin koos J'ga tema juurde. Väike üllatus oli või.. Andsime lille ja kingi üle, kuid kõige õnnelikum oli ema meie üle, et tulime üllatuslikult etteteatamata. Rahvast jätkus laua taha ning viina ja marineeritud seeni pakuti ka, kuid mina otsustasin viimastele truuks jääda. Mmm. Väiksed pruunid, kergelt "limased", õrnalt marineeritud seened.. yummie! :P
Noja siis loomulikult pommuudis, et Dan Põldroos on lännu. Lihtsalt.. ei ole sõnu.
Kirjutas Kats. Kell 19:00 0 ütles midagi.
sest et ma usun.
reede, 4. mai 2007
Olen peaaegu lõpusirgel. Homme on eelviimane eksam - inglise keel. Mitte mingit värinat, surinat pole sees. Eksamid on isegi et lihtsamad kui mõni kooliajal tehtud kontrolltöö. Peale inglise keelt on juuni kuus veel ainult uurimistöö kaitsmine ning kirjanduse suuline eksam. Käkitegu! Kirjutas Kats. Kell 10:34 0 ütles midagi.
pitšid on lahti..
teisipäev, 1. mai 2007
Väike volbrikas oli. Kostüümidega tulijaid oli seekord vähemuses, aga lõbus oli sellegipoolest.
Igalpool mujal tunnen end kodusemalt, kui praeguses elupaigas. Mida aeg edasi, seda enam hakkab see häirima. Ootan pikisilmi hetke, kui saan oma asjad pappkastidesse kokku pakkida ja üle ukseläve astuda.. uude koju.. oma koju.. elukoolist õpetusi kõrva taha hakata panema..
Ja vanaema on mul nii hull, et lajatas vanaisale pannilabidaga piki nägu. "Meeleheitel linnavanaema."
Ongi hetkeks kõik.
Kirjutas Kats. Kell 18:25 0 ütles midagi.
aeg ei tiksu.
pühapäev, 29. aprill 2007
Kuna ma pole mitu päeva koolis käinud ega õppetöid teinud, siis on nö ajataju täielikult kadunud. Rutiin on segamini. Selline tunne on nagu oleks igavene nädalavahetus. Eile küsisin J käest, et mis päev on, niiet ärge imestage, kui seda veelkord küsin. Imelik on lihtsalt.. Aga tööle ma ei lähe sellegipoolest, kuigi võiks. Tahan puhata ja juunis hakkan kolimise ideed teostama ning peale lõpetamist tahaks kõigest puhata ja eemal olla ning ülikooli sisse astuda ja alates juulist tööl hakata käima ja elu eest rabama hakata. Õu kui pikk lause tuli..
Lähen vist loomaaeda.
Kirjutas Kats. Kell 10:26 0 ütles midagi.
"you will NOT enjoy this!"
neljapäev, 26. aprill 2007
Käisin J'ga kinos. "300" oli film, mille välja valisime. Ja ei kahetse! Väga omapärane ja hästi tehtud. Näitlejad olid enam-vähem uued näod, mis tegi asja veel paremaks. Ühed-samad näod muutuvad muidu tüütuks ning teistel on ju ka aeg särada.. Eriti meeldisid filmi juures spartalaste kõhulihased (mis küll tundusid olevat arvutiga tehtud) ja slow-motion ning seepia värv. Ja Age of Empires tuli kohe meelde!
Homme on ühiskonnaeksam.
Kirjutas Kats. Kell 19:24 0 ütles midagi.
yeah baby.
Oligi ära lõpukell. Õpetajatega oli nii lahe šampust juua. :)
Kirjutas Kats. Kell 14:43 1 ütles midagi.
nii väga.
kolmapäev, 25. aprill 2007
Eile vaatasin ETV pealt filmi. Juudi naistest oli vist. Millist elu nad ikka elavad!? Kohutav. Mul on heameel, et ma ei usu millessegi, mis mu elu pea peale pööraks ja igast küljest piiraks. Ma usun küll kivikestesse ja emakesse loodusesse, aga kõige selle juures ma ei ole selles nii kinni ega lase sellel oma elu piirata ega segada. Kõike tuleb siiski mõistusega võtta.
Panin tähele, et kui Internetis ringi vaatan, siis uurin paaniliselt kinnisvaraportaalidest üürikortereid. Nii väga tahaks ära. Varsti varsti..
Ja Norah Jones on hea!
Kirjutas Kats. Kell 12:15 0 ütles midagi.
dizzy..
teisipäev, 24. aprill 2007
Mingid terviserikked on mul esinema hakanud.. Eile õhtul magama minnes hakkas südames nii raske, et ei oskagi seletada.. Kahtlane tunne oli.. Ja täna kui diivanil istusin, hakkas pea niimoodi ringi käima, et see oleks peaaegu kuklasse vajunud. Pea läks raskeks ja.. hmm.. nagu karusell noh! Teate, jube raske on seletada, aga ma arvan, et kui oleksin seisnud, siis enam mitte kaua. Ja ma ei tea ka milles asi on. Võib-olla hakkab mulle kopp ette kasvama nendest eksamitest?!
Kirjutas Kats. Kell 19:14 1 ütles midagi.
it all begins with end.
esmaspäev, 23. aprill 2007
Kole ilm on.
Ja nüüd siis ongi kõik peaaegu. Täna oli tutipidu. Viimasel koolipäeval kandsin musta seelikut, valget särki, valgeid põlvikuid ja kahte punupatsi. Esimeses klassis ma seda ei teinud. Siis oli mul ainukesena mõnus teksakostüüm, veinipunased lakk-kingad ja pikk hobusesaba :) Vett saime ka täna. Klassivennad tegid koridori veeliuvälja ning üks klassivend libistas ennast külg maas vastu koridori lõpus olevat ust.. matsaki!
Neljapäeval on lõpukelltilltoll. Reedel on ühiskonna eksam. Ja sinnamaani saan kodus rahulikult logeleda ja õppida.
Vot.
Kirjutas Kats. Kell 14:41 0 ütles midagi.
midagi ilusat.
pühapäev, 22. aprill 2007
*Lamb - Gabriel
http://www.youtube.com/watch?v=R1Cy78pCn9Y
Kirjutas Kats. Kell 18:27 0 ütles midagi.
it's friday!
reede, 20. aprill 2007
Nii. Täna on reede. Lähen varsti maniküüri ja siis ei teagi mis päevaga peale hakata.. Tahaks hullult kuskile välja minna, aga rahakott karjub hetkel nii jubedalt, et endal ka pea valutab. Peaks raamatut lugema või kunsti tegema. Jah.. joonistada võiks küll..
Suutsin ennast vene keele tunnis kokku võtta, paar asja ära vastata ja perioodi ning aasta 4 saada. Ohh milline pingelangus. Praktiliselt on kooliga kõik. Ainult, et esmaspäeval teen kiire füüsika järeltöö ja no matemaatikas tuleb ka kirves kontrolltöö. Prr. Ja siis on tõesti kõik! 26ndal on lõpukell. Ja peale seda ainult eksamid. Imelik on mõelda, et kohe varsti lähevadki kõik teed meie klassikaaslaste vahel lahku - kes, kuhu, kellega, mida.. Nukraks teeb tegelikult.
Kirjutas Kats. Kell 14:18 1 ütles midagi.
ruby, ruby, ruby, ruby..
kolmapäev, 18. aprill 2007
Nüüd olen tark, sest lugesin Loitsukelleri koduleheküljelt absoluutselt kõikide kivikeste iseloomustused läbi. Tegin seda selleks, et mul on plaanis seda lahedat poodi külastada ja paari-kolme kivi võrra raskem olla. Üks amulett jäi ka silma ja siis kui veel rikkamaks saan, ostan tarokaardid ka lõpuks ära, mida juba ammu tahtnud olen. :) Ühesõnaga ma lähen varsti Loitsukellerisse shoppama..
Täna oli mõnus kooli minna. Vihmapiisad põsel.. Veidike jahe.. Enam ei ole silmad paksult tänavatolmu täis.. ja rohi muutub roheliseks ning pungad puudel saavad jõudu juurde..
Tahaks juba oma sooja väikest pesa. Pikkade oranžide kardinatega akent. Pehmet voodit. Pisikest kappi, kus on kõige tähtsamad asjad. Mõnusat kööginurka, kus saab hommikukohvi juua.. Tahaks vannituba, kus on mu oma mustapesukorv. Oma postkasti, kust igal hommikul leian kvaliteetajalehe. Oma kohvimasinat ja väikest külmikut. Seinu, mis on minu tehtud kunsti täis. Värvilist kaltsuvaipa. Jalamatti ukse taga, millel on naerma ajav tekst. Kuskil nurgas võiks vesipiip ka olla. Ja siis läpptopp, mille kunagi soetada kavatsen. Ja siis nagu kirss koogi tipus, keset korterit võiks seista minu J.
Mm.
Kirjutas Kats. Kell 16:03 2 ütles midagi.
big life.
teisipäev, 17. aprill 2007
Koolis on juba imelik käia, sest pooled õpetajad on ammu omadega suves ning ainult mata õpetaja ajab oma joru räigelt edasi. Ja siis me ei saa kokku lepitud, millal lõpukell on, sest pooltel päevadel pole õpetajaid ega õpilasi, siis tulevad juba eksamid peale ja blabla. Aga miks mitte siis juba ära jätta, see oleks palju originaalsem!?
Oma suure telefoniarve sain õnneks ära makstud, kuid ikkagi on rahadega jokk. Praegu on selline tunne, et tahaks 24h töö juures rabada.. alates juulist hakkangi.. aga ikkkkkaaagiiiii! Oh boy that sucks!!
Ja kurat varsti ütlen vanaemale "tsau" ja lähen elan oma elu kuskil ühetoalises koos J'ga. Mulle aitab! Täielik nonsenss, mida see muti korraldab siin..
Kas ma vingun liiga palju? :O
Sooje juustupalle ja lattet tahaks.. Mm.
Kirjutas Kats. Kell 16:59 0 ütles midagi.
I need you like a heart needs a beat.
esmaspäev, 16. aprill 2007
Kirjutas Kats. Kell 16:33 1 ütles midagi.
ootusärevus.
reede, 13. aprill 2007
Homme siis loodan, et leian sellise teema, mille alla saaksin sobitada prostitutsiooni, HIV ja perevägivalla. Proovikirjandis sidusin need kolm väga andekalt ja nüüd loodab õpetaja, et teen homse kirjandi 80-ne punkti peale. Õõõõõõ. Söögipoolis on mul juba ära ostetud ja ootab homset laua peal. Täitsa nõme, et nüüd pole enam kirjandi kirjutamise ajal mingit vaheaega söömiseks. Laome lihtsalt oma toidupaki mustandi lehe kõrvale laiali ning näksime siis, kui heaks arvame..
Kirjutas Kats. Kell 16:56 0 ütles midagi.
...
neljapäev, 12. aprill 2007
Kirjutas Kats. Kell 17:42 1 ütles midagi.
what?!
esmaspäev, 9. aprill 2007
*mul on pangakaardil väga väike summa
*laua peal on väga suur mobiiltelefoniarve
*ma ei viitsi oma viimaseks vene keele järeltööks õppida
*ülemus helistas ja tundis huvi.. tööalast huvi
*vanaema tahab reisidelt ostetud taldrikud wc-sse seinale panna
*raamatupoe isu on
*jõupaber jäi vanaisa kingi jaoks väikeseks
*ma sõin jälle banaani
*mulle endale oleks vaja üht-teist
*laupäeval kell 10 on lõpukirjand
*laupäeval saab piduuuuu!
*hmm.. tahaks midagi heaaad
Kirjutas Kats. Kell 20:22 0 ütles midagi.
minu lapsepõlve mängumaa.
laupäev, 7. aprill 2007
Kirjutas Kats. Kell 20:21 0 ütles midagi.
kolm päeva puhkust.
neljapäev, 5. aprill 2007
Tänane koolipäev (nagu iga neljapäev) sisaldas 2x40min Counter-Strike'i mängimist klassivendadega. Tagaajamine, hiilimine, põmm ja pauhh! Suht norm.
Kirjutas Kats. Kell 13:57 0 ütles midagi.
aadam ja eeva. aadam ja aadam? eeva ja eeva?
teisipäev, 3. aprill 2007
Kirjutas Kats. Kell 15:24 0 ütles midagi.
hey you! f*ck off!
esmaspäev, 2. aprill 2007
Kes ütles, et Nõmmel on turvaline? Juba mitmendat korda kõnnivad mingid tundmatud kollid meie aiast läbi. Mitte midagi ei ütle, küsimustele ei vasta. Täna samamoodi. Vanaema nägi aknanurgast, et keegi kõnnib aias. Alguses arvas, et see on vanaisa või isa, kes külla pidi tulema. Aga ei. Läks siis vaatama ja misasja? Tundmatu mees. Mitte midagi ei ütle, lihtsalt kõnnib tuimalt meie aiast läbi, naabri aia poole. Vanaema pistis karjuma ja küsis, et misasja sa tahad? Ja siis naabri aiast läbi saades võttis mees puulati ja oli valmis vanaemale äigama, kui kõrvalt graažist tuli üks tädi välja. Mees pistis lati omale kaenlasse ja läks minema. Pakkusin välja, et võtame koera! Aitab küll eks.
Kirjanduse essee sain 5. Klassi parim. Jee. Kodaniku essee teemal: "Homoabielude poolt ja vastu" sain ka 5. Vau! Sügisballi sisukontrolli sain ka 5. Juhei! Klassivennal aitasin sama sisukontrolli teha, ta sai ka 5. Tänutäheks sain mõnusa kalli. Hea. Aga halvad hinded? Neist ärme räägi.... köh köh. Vanaemale ütlen, et kõik on kontrolli all. Tegelikult ongi. Päriselt ka! Näe ufo, tsau!
Kirjutas Kats. Kell 16:51 0 ütles midagi.
värv.
pühapäev, 1. aprill 2007
Selle aasta esimene aednikupäev on möödas. Riisusin oma pöidla villi. Aga hea on näha, kuidas leherisu alt tärkab välja puhanud muru ning elupuud tänavad sind, kui oled nende alt mitu sentimeetrit sügislehti ära riisunud.. Kõik hakkab elama. Kevad, kevad, kevad!
Kirjutas Kats. Kell 15:11 1 ütles midagi.
L.L.P
laupäev, 31. märts 2007
Eile õhtul olin kodune. Ostsin (jälle) uue raamatu. Seekord inglise keelse Geisha memuaarid - Memoirs of a Geisha. Inglise keelset raamatut on hea lugeda, sest pool lehekülge inglise keelseid sõnu ütleb palju rohkem kui viis lehekülge eesti keelset teksti. 428 lehekülge inglise keelset peenikest teksti. Mõnus...
Kirjutas Kats. Kell 10:33 0 ütles midagi.
my (sexy)back hurts.
neljapäev, 29. märts 2007
Kuskilt olen kuulnud, et kui ülaselg kahtlaselt valutab, siis pidi see tulenema stressist. Hmm. Suvel oli küll juhuseid, kus ülaselg või siis kukla alune jubedalt valutas ning vanaema ütles, et see stressist.. Ja eile õhtul tundsin teravat nö närvivalu sarnast tuiget ülaseljas, mõtlesin, et läheb üle, kuid täna on eriti kehv. Vahepeal ennast liigutades on teravam valu, kuid muidu niisama olles on selline tunne nagu kannaksin pidevalt u 10kg kasti seljas. Raske tunne, mingi lihasevärk vist. Fastumgel'i ka pole.. Niiet.. kes mulle massaaži teeb ah? :)
Kirjutas Kats. Kell 19:35 0 ütles midagi.
bonjour madmoiselle.
pühapäev, 25. märts 2007
<-- Moblaga tehtud pilt Pere Lachaise'i kalmistu väravas (sinna maetakse kuulsuseid ja muud intelligentsi).
* Poola on totaalselt hull riik! Kõik on ligadilogadi ja nii mõnelgi tekkis Poolas söömisest kõhulahtisus ja iiveldus, selle tõttu otsustasin seal mitte süüa ning isegi poest ostetud kauba viskasin minema. Parem karta kui kahetseda. Minu kõhuga on siiamaani kõik korras ;)
* Esimene öömaja Poolas oli õudne. Ainult prussakad olid puudu. Šokk oli nii suur, et helistasin nutt kurgus J-le, et ta mulle järgi tuleks.. Magasime riietega ja pidevalt olime valves. Olete Hostelit näinud?
* Busside konditsioneerid. Meil tekkis väike tüli sellepärast isegi. Aga elus oleme.
* Kindlasti teate väikest Brüsseli pissivat poissi. Käisime ja vaatasime ka tema ära. Hiljem Pariisis nägime pissivat meest. Üks tüüp otsustas keset tänavat püksiluku lahti teha ja vastu puud kusta. Samal ajal rahvas kõnnib rahulikult mööda. Ja meie buss peatus ka samal ajal, nii et me saime piinlikult itsitada. Ja ta raputas isegi tilga ära!!
* Olles teel Eiffeli torni juurde, jooksis kaks väikest poissi meie rühma keskelt läbi. Samal ajal lonkis üks habemega vanapapi neile järele. Paar minutit hiljem jõudis mulle kohale, et tollelt mehelt varastati peaaegu meie silme all midagi ära. Hiljem nägin neid nolke Eiffeli torni piletijärjekordade juures. Oma kotti hakkasin üha tugevamini enda vastas hoidma.. Paranoia.
* Poolas oli söögipeatus kuskil täielikus rekkaparadiisis. Vasakult, paremal, otse ja selja tagant tulid suured veoautod. Tahtsime tualetti minna ja hiilisime ühe rekka tagant välja, hakkasin just seisva rekka eest teed ületama, kui äkki tuli vaiksel kiirusel ja hääletult üks rekka nagu eikuskilt välja. Jäin seisma, võpatasin, ehmatasin ja hakkasin siis naerma. Isegi rekkamees sai mu üle naerda. Heas mõttes. Nüüd mul on rekkaparanoia ka!
* Üks mu klassiõde on ikka totaalne beib. Kulutas kogu oma raha ära kahe Lacoste t-särgi ja mingist imelikust firmakast ostetud teksade peale. Sama tsikk ütles koridoris kõndivale klassivennale: "Kuule, mine koridorist ära, ma tahan pesema minna!" Asi selles, et tualetid ja pesemine on koridoris. Ja tsikk oli ilma meigita. Pean veel midagi täpsustama? :D
Neid juhtumisi oli kindlasti veel aga hetkel ei tule meelde kõik. Istun oma mõnusas toakeses ja joon liiga kaua tõmmata lastud Earl Grey'd. Ühesõnaga.. olles ära suht tundmatutes kohtades omapäi, kaugel oma kodust ja armastest inimestest, hakkasin mõtlema, et tegelikult on meil siin Eestis hea olla.
Ja ise ma pilte ei teinud. Sest teised tegid topelt minu eest. Tegelikult moblaga sain Eiffelist paar päris head klõpsu.. Kuid kui kõik fotograafid on oma pildikesed üles loadinud, siis annan kuskil mingit moodi teada ;)
Okei siis. Suht chill. Patareid on vist laetud ja homme sukeldun siis koolitrallimöllu edasi.
Kirjutas Kats. Kell 19:19 0 ütles midagi.
ajastus on kõige tähtsam.
neljapäev, 15. märts 2007
Eile oli hea olla lõpuks, sest sain oma uurimustöö tehtud. Ootasin tund aega printimist ja siis kloppisin kõik kokku ja panin kilede vahele ning täna viisin õpetajale. "Oi kui paks!" oli õpetaja esimene reageering mu punaste kaantega mitme nädala tööd vaadates. Algus tundus vähemalt hea olevat. Ootame ülejärgmist nädalat siis.
Kirjutas Kats. Kell 13:06 1 ütles midagi.
to france.
esmaspäev, 12. märts 2007
Check this out! (nüüd vaata pilti)
Kirjutas Kats. Kell 20:00 1 ütles midagi.
mul on selline tunne, et kevad tuleb.
pühapäev, 11. märts 2007
Sain oma desktopi probleemid lahendatud. Ja nagu alati, tuli isa ja tegi kõik ühe nupule vajutusega korda. Aga hetkel olen viirusetõrjeta.
Kirjutas Kats. Kell 12:24 0 ütles midagi.
täna on Piia päev.
reede, 9. märts 2007
Minuga on kõik okei. Susserdasin teisipäeval arvutis midagi ära, nüüd on kõik nagu mingi vaegnägija oma - topeltsuur ja tagasi ei saa. Minu mõistus üle ei käi enam. Kõik asjad proovisin ära, aga ei. Lõpuks helistasin isale ja homme tuleb ning vaatab mis värk on. Muidu arvutiga kõik korras aga kõik asjad desktopil - ikoonid ja stardiriba - on topeltsuured. Ma olen Keenius eks! Sellepärast hoian senikaua oma näpud eemale.. No täna tegin aint erandi :)
Kirjutas Kats. Kell 09:01 1 ütles midagi.
aega oleks juurde vaja.
teisipäev, 6. märts 2007
Nii nii nii. Eile sattusin üle pika aja uurimustöö tuhinasse. 36 lk on valmis. Millalgi hakkan Eesti restoranide interjööre uurima ehk chillin kaks päeva internetis restoranide kodulehekülgede peal.
Juba hakatakse tegema stendi "titepilt versus uuem pilt". Teate küll. Meil on igatahes selline traditsioon, et igal lõpuklassil on stend selliste "enne ja pärast" piltidega. Eelmistel aastatel on samuti selliseid stende tehtud ja siis käisime vaatamas ja uurimas ja naermas. Nüüd naerdakse meie üle. Heas mõttes loomulikult. Vist. : ) Panin juba pildid kapi peale valmis, homme kraban kaasa, kui meeles on.
Täna järjekordselt olin mina see, kes matemaatika õpetaja/klassijuhataja peale vihastas. Turtsusin üksi seal pingis ja lõpuks tõmbasin tervele vihiku lehele mingi sigrimigri peale. No ei saa midagi aru ju kui õpetaja põristab kogu ülesande lüümiku pealt nii kiiresti maha, et ma ei jõua isegi ülesande numbrit maha kirjutada. Ja loomulikult õpetaja kirjutab kõige väiksemas kirjas üldse. Pigistad silmad välja, et näha mis värvi tindiga ta üldse kirjutanud on. Jee.
Okei ma nüüd naudin päeva kuidagimoodi, sest homseks pole midagi õppida. Mõnna.
Kirjutas Kats. Kell 14:48 0 ütles midagi.
kolmviisseitse.
pühapäev, 4. märts 2007
Käisin elus esimest korda valimas. Üllatavalt vähe rahvast oli. Kella 2-ks oli mul igatahes valitud ja mingeid järjekordi ei olnud. Aega võttis see mul vist mingi 45 sekundit, et number kirja panna ja tempel peale ning minek. Kõik. Nüüd on mul õigus viriseda ja möliseda järgnevad 4 aastat.
Kirjutas Kats. Kell 17:58 0 ütles midagi.
spectacular failures.
laupäev, 3. märts 2007
Millegipärast on mul tunne, et suudan alati kõik hea p*rsse keerata. Jah. Tunne on küll selline. Ja selline tunne on ka, et suured murdlained löövad mu peakohal kokku ja ma lihtsalt upun oma mõtetesse.
Sinu hommikune kõige-näkku-ütlemine pani mind mõtlema.. miks ma üldse seda kõike teen..
Kirjutas Kats. Kell 14:37 0 ütles midagi.










